Endo- RF Subcision (آر اف زیر پوستی)

آر اف زیر پوستی
فهرست مطالب

شرکت فروزان طب افتخار دارد همواره رویکردی علمی و حرفه ای به مقوله بازاریابی و معرفی تجهیزات پزشکی تا خدمات و آموزش های لازم برای دستگاه ها داشته باشد و همواره سعی کردیم به خودمان یادآوری کنیم فروش برای ما آغاز یک تعهد دائمی است.

 • یکسال گرانتی و‌ ده سال خدمات
 • آموزش و نصب رایگان در سراسر ایران
 • امکان خرید به صورت نقد و یا اقساط

اعتماد همکاران و تماس هایی که جهت خرید و مشاوره دستگاه های مطبی با ما صورت می گیرد گواه این مدعاست که تلاش ها به ثمر رسیده و اعتماد بخش بزرگی از مشتریان ما طی این سالها جلب شده است، در همین زمینه افتخار داریم با معرفی یکی از جدیدترین تکنولوژی ها در صنعت زیبایی در این مقاله در خدمت شما باشیم.

Endo RF- Subsion

دردنیای خدمات  زیبایی و فضای پررقابت این صنعت هر از چندگاهی شاهد توسعه تکنیک ها و دستگاه های جدید هستیم که به ما کمک می کند خدمات موثرتر یا جدیدی به بیماران خود ارائه کنیم. یکی از این تکنولوژی هایی که در سال های اخیر بسیار توسعه پیدا کرده و روز به روز جای خود را بیشتر باز می کند امواج RF است. در این مقاله قصد داریم شما را با جدید ترین مدل دستگاه آر اف که طی آن با کانولاهای مخصوص زیر پوست و مستقیم آر اف را می رسانیم صحبت کنیم.

امواج آر اف چیست؟ چه کاربردی در زیبایی دارد؟

فرکانس رادیویی (RF) نوعی انرژی است که به صورت “فرکانس” یا طول موج در ثانیه اندازه گیری می شود. همه انواع انرژی ها، از امواج صوتی تا امواج رادیواکتیو گاما بر اساس فرکانس آنها در “طیف الکترومغناطیسی” طبقه بندی می شوند.

فرکانس رادیویی یک دسته در این طیف است و شامل بسیاری از انواع انرژی معمولی است که ما هر روز از آن ها استفاده می کنیم: سیگنال های WiFi، امواج رادیو و تلویزیون و اجاق های مایکروویو. انرژی فرکانس رادیویی استفاده شده در دستگاه‌های پزشکی در محدوده ۴۵۰ کیلوهرتز است که در انتهای محدوده رادیویی قرار دارد.

امروزه امواج آر اف کاربردهای زیادی در حوزه های زیبایی، زنان و اورولوژی و بسیاری از زمینه های دیگر علوم پزشکی پیدا کرده است.

چین و چروک و خطوط صورت ،  تایتنینگ و از بین رفتن شلی پوست، رفع منافذ باز پوست، رینکل دور چشم، رفع تیرگی پوست، خط اخم و خنده،  درمان کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی، بازسازی پوست و جوان‌سازی پوست و واژن تنها بخشی از کاربردهای آر اف در زیبایی است.

همان طور که در ابتدا صحبت شد، در این دستگاه دو تکنیک سابسیژن و آر اف به صورت همزمان دارد استفاده میشود که این درمان ترکیبی ، اثربخشی بیشتری به دستگاه داده است. در قسمت بالا از آر اف صحبت کردیم حال تکنیک سابسیژن را مرور کنیم.

سابسیژن چیست ؟

کلمه سابسیژن از این عبارت گرفته شده است: “جراحی زیرپوستی بدون شکاف” درمانی است که در آن نوار‌های فیبری عامل ایجاد انواع مختلف اسکار آکنه (کمندی یاTethered ، غلطکی یا Rolling، لنگری یا Anchored و چسبیده به لایه زیرین ( Bound down از بین برده می‌شود.

در واقع با کمی اغماض می توان سابسیژن را آزاد کردن چسبندگی بین پوست و بافت همبند زیر آن است که بیشتر برای درمان اسکارها استفاده می‌شود. آنچه که در فیلم پایین می بینید سابسیژن است.

فیلمی شماتیک از سابسیژن

سابسیژن دو نوع ابزار دارد

 1. سوزن نوکور که مثل یک تیغ برنده است و براي اسکارهای کوچک و سطحی مناسب است.

 1. وسیله دوم کانولاست که به دلیل این که نوک تیز نیست مطمئن تر است و در عمق پوست وارد شده و در صورت برخورد با عروق و اعصاب زیر پوستی به آنها آسیب نرسانده و از کنار آنها عبور میکند و در نتيجه در سطح وسیعی در زیر پوست توانایی مانور دادن داشته و کبودی ایجاد نخواهد کرد.

اندوآراف سابسیژن چیست؟ و مکانیسم اثر آن؟

حال وقتی دو تکنیک سابسیژن و RF را همزمان با هم داشته باشیم دستگاهی به نام اندوآراف سابسیژن درست میشود که با نام هایی نظیر آر اف زیرپوستی و اندوآراف سابسیژن شناخته میشود. در واقع در این روش  پزشک ابتدا ناحیه درمان را بی‌حس کرده، سپس کانولا را به موازات سطح پوست در زیر پوست جلو و عقب می‌برد تا نوار‌های فیبری از هم جدا و متلاشی شود. یا بافت چربی مورد نظر شکسته شود. و همزمان از نوک کانولا امواج آر اف ساطع می شود که به ما اجازه دخالت در لایه های زیر پوست، لیز چربی، تحریک کلاژن سازی و لیفت را می دهد. نکته جالب این دستگاه تجهیز به یک دوربین حرارتی است که به طور انلاین دمای زیرپوست در طول کانولا را نشان می دهد و ریسک سوختگی به صفر رسیده است.

اندیکاسیون های کاربردی آن چیست و امروزه برای چه اهدافی استفاده میشود؟

تحریک کلاژن سازی از لایه های عمقی،لاغری موضعی، لیفت غبغب، درمان قطعی رینکل و خط اخم و خنده، موثرترین جهت اسکارهای پنجه کلاغی و لنگری، فت پد های پلک پایین، کانتورینگ صورت ،کاهش چربی های موضعی ناحیه ی بازو و شکم و درمان قطعی بیماری نادر هیدرو آدنیت.

استفاده در پلک پایین
استفاده از اندو آر آف برای جوانسازی صورت

کنترا اندیکاسیون های این تکنولوژی

 • بیماران با سابقه اسکار هایپرتروفیک یا کلوئید
 • افراد دچار اختلالات خونریزی یا لخته شدن خون (اختلال انعقادی)
 • افراد دچار عفونت باکتریایی یا ویروسی فعال
 • دوران شیردهی و بارداری
 • افرادی که Pace Maker قلبی دارند.
 • افرادی که در بدنشان پروتز های فلزی دارند.
 • افرادی که دچار بیماری های Collagen Vascular Disease مثل(لوپوس، آرتریت روماتوئید یا اسکلرودرمی) هستند.

ترکیب اندوآر اف سابسیژن با فیلرها و پی آرپی ؟

یکی از مزایای این تکنولوژی سازگاری مناسب آن با سایر روش های روتین زیبایی است به عنوان مثال برخی از همکاران به صورت زیر از این تکنولوژی استفاده می کنند تا جواب بهتری بگیرند.

همزمان یا بعد از انجام فرایند RF Subcision می‌توان از:

 • PRP : جهت القای بهتر جوانسازی و شروع فرایندهای Regeneration

فیلرهای مختلف: جهت اصلاح و حجم‌دهی بافت مدنظر استفاده نمود. در این تکنیک ابتدا از طریق سابسیژن اسکار را آزاد و از لایه زیرینش جدا می‌کنند. مقدار بسیار اندکی از ماده پر کننده (مثلاً ٠.٢۵ میلی لیتر) به محل اسکار تزریق می‌شود. این ماده به عنوان یک حائل و میانجی عمل می‌کند و نمی‌گذارد اسکار بار دیگر به لایه زیرین خود بچسبد

ویژگی ها

 1. داشتن دوربین حرارتی مخصوص که به طور مستقیم حرارت لایه های زیر پوست در طول کانولا را نشان می دهد و ریسک سوختگی را به صفر می رساند.
 2. داشتن کانولاها در اندازه های مختلف جهت اندیکاسیون های متفاوت نظیر دور چشم یا شکل دهی باتکس
 3. برخی از مدل ها و دستگاه ها هم کانولا مخصوص پلک دارند که انعطاف پذیر بوده و قابلیت استفاده ایمن در زیر چشم دارند.
 4. آموزش رایگان در سراسر ایران و یکسال گارانتی و دهسال خدمات پس از فروش
 5. کاربردهای موثر و قطعی

در پایان توجه شما را به چند عکس که همکاران مختلف در سایت و یا پیج خود از نتایج کار با دستگاه گذاشته اند جلب می کنم.

اندازه های مختلف کانولا برای کاربری های مختلف

اندازه های مختلف کانولا برای کاربری های مختلف

قبل و بعد از انجام اندو آر اف | Endo RF

عکس شماره 1

عکس شماره 2

عکس شماره 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت جدیدترین مقالات در اینباکس شما